В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Хоча військові забезпечуються необхідним спорядженням та провіантом, важливо подумати і про додаткові предмети, які можуть стати в пригоді під час навчання та на передовій.
Список речей, які знадобляться мобілізованому, опублікував Рівненський обласний ТЦК та СП
Обладнання, що видається
- Індивідуальні засоби захисту: шолом із трьома чохлами, бронежилет, балістичні окуляри (видаються один раз на два роки).
- Взуття: літні або демісезонні берці, зимові берці, капці, бахіли та гумові чоботи (по одній парі на два роки).
- Уніформа: костюм (китель та штани), два комплекти на два роки, додаткові штани видаються раз на рік, фліска — одна на два роки, зимова куртка та штани — по одному виду на два роки, бойова сорочка — дві на два роки, поло — дві на два роки, демісезонні та зимові рукавиці — по парі на рік, літній та зимовий бафи.
- Головні убори: звичайна та зимова шапки, кашкет, панама.
- Спорядження: каримат, спальний мішок, тактичні рукавички, ремінь, сумка.
- Білизна: футболки, зимові та літні шкарпетки, труси, по два комплекти термобілизни (демісезонна та зимова).
У разі втрати або знищення майна через бойові дії необхідно негайно повідомити про це командира для списання та отримання нової форми.
Що варто взяти самостійно
- Документи: паспорт, посвідчення водія (якщо є), дублікат податкового номера, військові документи, все у водонепроникному пакеті.
- Засоби особистої гігієни: зубна паста, щітка, шампунь, мило, туалетний папір, верстат для гоління або електробритва, рушник, ножиці манікюрні, сонцезахисний крем, пральний порошок або капсули, вологі серветки.
- Електроприлади: повербанк, подовжувач або трійник, ліхтарик.
- Додаткове взуття: кросівки або трекінгові черевики, гумові капці, демісезонні берці, додаткові устілки.
- Одяг: комплект форми (штани та кітель), футболки, білизна, шкарпетки, фліска, тактичні рукавички, комплект цивільного одягу.
- Інше: рюкзак або баул, посуд, що не б'ється, голки, нитки, мотузки для сушіння.