22.10.24

Що передбачає новий закон про автоцивілку та які зміни чекають на водіїв

В Україні набув чинності новий Закон «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів», який спрямований на покращення захисту інтересів як страхувальників, так і потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах.

Закон передбачає низку нововведень, які підвищать довіру до автострахування та сприятимуть розвитку ринку.

Закон ухвалили в 2024 році, і водії повинні знати про такі ключові зміни: 

  • Зокрема, підвищується рівень захисту потерпілих, завдяки поступовому збільшенню страхової суми до європейських стандартів.
  • Крім того, скасовується державне регулювання цін на поліси та вводиться індивідуальна оцінка вартості автоцивілки на основі страхового минулого водія.
  • Нові правила також передбачають скасування франшизи та обов'язкове пряме врегулювання збитків через власну страхову компанію.
  • Для авто віком до 5 років страховка покриватиме вартість ремонту з використанням нових запчастин, а для старіших автомобілів використовуватимуться аналоги.
  • Водії з пільгових категорій і надалі отримуватимуть 50% знижку на поліс, якщо їхні авто відповідають певним вимогам.

21.10.24

Британські вчені назвали вік, до якого варто народити дитину

Загалом, тут нічого дивнго немає.


Англійські вчені стверджують, що народжувати потрібно до 35 років, інакше підвищується ризик виносити хворого малюка. Йдеться також про підвищення ризику викиднів у тих, кому за 35, народження дітей раніше за термін або дітей з недостатньою вагою.

Багато сучасних жінок бажають спочатку зробити кар'єру і вже потім замислюються про продовження роду. Однак саме у матерів старше 35 років частіше з'являються діти із синдромом Дауна та іншими відхиленнями у розвитку та тяжкими захворюваннями.

Страждають не лише діти, а й жінки – їхній організм може і не витримати навантажень, пов'язаних із вагітністю. Крім того, матусі у віці після пологів найчастіше стикаються з артритом, депресією, раком, серцевими нападами.

7.10.24

На Прикарпатті археологи знайшли фрагменти посуду часів Трипільської культури

У селі Залуква Галицької громади на Івано-Франківщині археологи виявили фрагменти давнього посуду, що належать до Трипільської культури. Розкопки двошарового поселення там тривають вже чотири роки, охоплюючи період раннього Трипілля та бронзової доби, пише Поштівка.

Трипілля

Як повідомив кандидат історичних наук Тарас Ткачук, під час літніх робіт 2024 року вчені натрапили на залишки глиняної хати та комплекс ям. В одній з ям знайдено близько трьох сотень одиниць посуду, що використовувався в етапах Трипілля А та початку Трипілля В II.

"Там є мальований і кухонний посуд. Мальованого значно більше. І що цікаво, є посуд не Трипільської культури, а культур, які їй синхронні. Є посуд Маліцької культури, яка була на території Малої Польщі й сучасної Волині. Панівним у розписі посуду є чорний колір. Використовували також білий та червоний. Зображення, на жаль, фрагментоване і важко його розгледіти, але часто це — різноманітні смуги, овали та орнаменти", — каже Тарас Ткачук.