Євросоюз
остаточно затвердив проект змін до газової директиви ЄС, які, зокрема,
стосуються російського проекту газопроводу "Північний потік-2". Про це
повідомила в понеділок прес-служба Ради ЄС, передає Поштівка.
"Правила, що регулюють внутрішній газовий ринок ЄС, у майбутньому також будуть застосовуватися до трубопроводів в і з третіх країн. Сьогодні Рада ЄС офіційно ухвалила поправку до так званої газової директиви, яка спрямована на усунення правового пробілу в нормативно-правовій базі ЄС і стимулювання конкуренції на газовому ринку. Це останній крок у законодавчому процесі", - вказали в євроінституції.Міністр енергетики головуючої у ЄС Румунії Антон Антон з приводу цього вказав, що дуже радий ухваленню цього "важливого документа".
"Ми наполегливо працювали, щоб знайти компроміс, який був би прийнятний для всіх, і я думаю, що тепер ми маємо хороше рішення, яке гарантуватиме, що у нас є справедливий і конкурентоспроможний європейський газовий ринок", - зазначив він.Мета поправки до газової директиви полягає у забезпеченні того, щоб правила, що регулюють внутрішній ринок газу ЄС, застосовувалися до трубопроводів для транспортування газу між державою-членом і третьою країною (яка не входить до ЄС) аж до кордону території держави-члена ЄС та територіального моря. До основних елементів правил ринку газу ЄС, які викладені у так званій газовій директиві від 2009 року, належать поділ прав власності, доступ третіх сторін, недискримінаційні тарифи і вимоги щодо прозорості, вказали у Раді ЄС.
"Ухвалена сьогодні поправка передбачає можливість відступів щодо існуючих трубопроводів в і з третіх країн, а також чіткі процедури для переговорів з третіми країнами і винятки щодо нових трубопроводів", - зазначили у євроінституції.Водночас журналіст Deutsche Welle Юрій Шейко у Twitter відзначив, що це є "хороша новина для транзиту газу Україною, завдяки Румунії та Франції".
"Рада ЄС затвердила зміни до Газової директиви ЄС, що сильно ускладнить запуск "Північного потоку-2", газопроводу, який будують з Росії в Німеччину. 27 держав ЄС проголосували за, Болгарія утрималася", - додав він.Раніше Європарламент затвердив зміни до газової директиви ЄС щодо "Північного потоку-2".
Текст поправок в газову директиву Євросоюзу був узгоджений 12 лютого на технічних переговорах між Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС.
Раніше у МЗС України зробили заяву щодо наслідків змін у газову директиву ЄС для "Північного потоку-2".
Російський газопровід "Північний потік-2" будується для поставок газу до Німеччини в обхід України. В Україні вказують на політичність цього проекту і на те, що якщо "Північний потік-2" буде побудований, Росія організує серію провокацій, щоб остаточно припинити транзит через Україну. Німеччина заявляє, що не вважає цей проект політичним, і пообіцяла зробити кроки, спрямовані на збереження транзиту газу Україною.